Pojištění

E.ON Zdraví

Klientka mě požádala, abych se podíval na pojištění E.ON Zdraví které jí bylo společností E.ON nabídnuto. E.ON není jediná energetická společnost, která nabízí pojištění. Také Innogy (bývalé RWE) nabízí pojištění. Po tom, co jsem se dočetl v pojistných podmínkách jsem si řekl, že vám o tom musím napsat.

Co je E.ON Zdraví?

Jedná se o pojištění, které má zajistit nadstandardní péči o zdraví vaše i vaší rodiny. Toto pojištění je určeno pro zákazníky společnosti E.ON. V pojištění se nachází tyto služby:

  • Služby lékaře na telefonu (24 hodin denně 7 dní v týdnu).
  • Nadstandardní ubytování v nemocnici nebo ubytování s dítětem (limit 10 000 Kč na jednu pojistnou událost).
  • Kompenzaci za hospitalizaci (Limit 5000 Kč na jednu pojistnou událost).
  • Doprovod k lékaři a zpět (Limit 5000 Kč na jednu pojistnou událost).
  • Doručení léků po hospitalizaci a úhrada poplatků za recept až do výše 500 korun.

Na co si dát pozor?

První věc, která mi proběhla hlavou, když se mě klientka zeptal na můj názor na tento produkt bylo: „Cože? Energetická společnost nabízí pojištění zdraví? To je jako kdyby mi automechanik řekl, že mi vyoperuje slepé střevo.“. Ale dobře, dejme tomu, že společnost nabízející energie bude mít zmáknuté i pojištění zdraví.

Další na co jsem se zaměřil byli pojistné podmínky. A tam jsem se docela zarazil. A to konkrétně u článku 9 – Výluky z pojištění. Cituji: „1. Z pojištění nevzniká právo na pojistné plnění za škody vzniklé v důsledku: e) úmyslného jednání nebo hrubé nedbalosti pojištěného.“. Jinak řečeno, společnost si teoreticky může vybrat kdy bude plnit a kdy ne. Právě proti nedbalosti se pojišťujeme ne? Četl jsem dost pojistných podmínek od společností co se zabývají životním pojištěním a nikdy tam tato věta ani žádná podobná nebyla.

Můj názor na E.ON Zdraví?

Na první pohled vypadá pojištění velice lákavě. Přece to stojí jen 79 Kč měsíčně. Což je jak se říká: „Za málo peněz, hodně muziky.“, ve výsledku se vám to může ovšem prodražit. Bohužel u tohoto pojištění nikdy nevíte jestli vám budou plnit nebo ne.

Pokud máte nějaké podobné pojištění a chtěli byste ho také zkontrolovat, napište mi a můžu se vám na to podívat.