Pojištění

Innogy Pojištění domácnosti

Stejně jako E.on, spustila energetická společnost Innogy (dříve RWE) pojištění, které absolutně nesouvisí s jejich náplní práce. A to konkrétně pojištění domácnosti, odpovědnosti a asistenční služby. Pojďme se na toto pojištění podívat podrobněji abychom zjistili, zda to není zbytečné vyhazování peněz.

Co je Innogy pojištění domácnosti?

Pojištění zahrnuje pojištění domácnosti, odpovědnosti v občanském životě a asistenční služby. A to ve dvou variantách BASIC a KOMFORT.

Varianty

Basic

Komfort

Limit pojištění domácnosti

500 000 Kč

750 000 Kč

Limit pojištění odpovědnosti

1 500 000 Kč

1 500 000 Kč

Asistenční služby (limit plnění max. 2x za rok)

2 000 Kč

2 000 Kč

Cena za rok:

2 628 Kč

3 348 Kč

Na co si dát pozor?

Pojištění se tváří jako za málo peněz spoustu pojistné ochrany. Innogy používá velice dobré prodejní techniky, v reklamách uvádějí na kolik pojistné vyjde měsíčně a k tomu přidají vysoké pojistné limity. To v člověku vyvolá že je pojištění strašně levné. Je tu ale jedno velké ALE!

Limity vypadají hodně dobře ale když se začtete do pojistných podmínek zjistíte, že je tu spousta sublimitů. Například při pojistné události vzniklé havárií na rozvodech dostanete maximálně 10 000 Kč, přičemž spoluúčast je 1 000 Kč.

Další věc, která mě zaráží je, že nejdou upravit limity pojistného plnění. Spoustu lidí může být zbytečně přepojištěno.

Můj názor na innogy Pojištění domácnosti?

Na oko vypadá pojištění velice dobře ale při detailním zkoumání je to velice drahé pojištění, které ve výsledku pro vás nemusí být ani dobře nastaveno. Zkoušel jsem porovnat pojištění s pojištění domácnosti od Allianz. Allianz mi při stejných (nesmyslných) limitech vychází na 3 068 Kč ročně. Což je o necelých 300 Kč levnější než pojištění od innogy a to nemluvím o kvalitě.

Asistenční služby se tváří tak, že vám dvakrát do roka pokryjí služby do 2 000 Kč, když si ale pečlivě pročtete pojistné podmínky zjistíte, že plní pouze zabouchnuté dveře a havárie. („Havárie – nahodilá, nepředvídatelná porucha technického zařízení určeného k rozvodům nebo akumulaci energií a médií nutných k obvyklému užívání domácnosti, v jejímž důsledku došlo k přerušení dodávky v rozsahu znemožňujícím obvyklé užívání domácnosti, nebo k úniku kapalin či plynů, který způsobil poškození domácnosti nebo jejích stavebních součástí v rozsahu znemožňujícím obvyklé užívání domácnosti nebo který by následně mohl způsobit škody na zdraví nebo škodu většího rozsahu na vybavení domácnosti.“)

Za mě je tedy toto pojištění zbytečné vyhazování peněz, za něco co se dá udělat levněji a lépe.