Úvěry

Jak dosáhnout na hypotéku bez vlastních úspor?

Česká národní banka doporučila neposkytovat 100% hypoteční úvěry. Od dubna budou některé banky dokonce poskytovat pouze 80% LTV. Jelikož jsou Češi vynalézaví, existuje způsob jak to obejít a financovat hodnotu celé nemovitosti půjčenými penězi. Na to si ale taky bude chtít ČNB časem došlápnout aby to nešlo. Pokud se ptáte proč takhle zpřísňují podmínky tak jeden z důvodů může být, aby to nedopadlo jak v Americe v roce 2007. Docela dlouhou dobu teď u nás byli nízké úrokové sazby a hypotéku dostal skoro každý, může se tedy stát, že sazby na hypotékách vyskočí výš a lidi nebudou schopni splácet.

Jak dosáhnout na hypotéku bez vlastních úspor?

Dejme tomu že si chcete koupit dům který má hodnotu 2 000 000 Kč. Půjdete do banky si vzít hypotéku a tam vám řeknu, že vám dají pouze 80% LTV tzn., že vám při zástavě nemovitosti o hodnotě 2 000 000 Kč půjčí maximálně 1 600 000 Kč a zbylých 400 000 Kč musíte financovat ze svých úspor. No a pokud nemáte 400 000 Kč tak vám banka nepůjčí.
No a co nenapadlo české hlavičky? Vzít si na zbylých 20% úvěr. Takže to ve výsledku vypadá tak, že si vezmete hypoteční úvěr na 1 600 000 Kč a úvěr ze stavebního spoření na 400 000 Kč.

Má to i své ALE

Všechno to vypadá jednoduše ALE:

  1. Tento proces je velice složitý a pokud nevíte jak na to, tak se může stát, že nakonec akorát přinejmenším vyhodíte zbytečně peníze a nebudete mít žádný úvěr. ( Jsou i horší varianty)
  2. Ze dne na den mohu přestat banky tento způsob tolerovat. Některým bankám se to přestává líbit a ČNB proti tomu taky začne bojovat.
  3. Nevyjdete příjmově na to abyste si mohli vzít jak úvěr ze stavebního spoření tak hypotéku.
  4. Zvolíte špatný úvěr ze stavebního spoření a zbytečně přeplatíte spoustu peněz navíc.

Proto je lepší se obrátit na někoho, kdo tomu rozumí. Existuje totiž jen jeden úvěr ze stavebního spoření který je k tomuto účelu nejvýhodnější. Pokud řešíte problém jak si půjčit bez vlastních úspor, ozvěte se mi a já vám s tím pomohu.