FinTech

Curve, slučte si všechny platební karty do jedné

Máte v peněžence více jak jednu platební kartu? A nebaví vás nosit je všechny pohromadě? Tak Curve je přesně pro vás. Díky Curve dokážete nahrát všechny vaše platební karty do jedné a vy si pak při placení pouze v telefonu vyberete, která karta se má zrovna použít. To samé platí i při výběru peněz z bankomatu. Pojďme se detailněji podívat na to, co Curve je, jak funguje a zda je dobré ji mít.

Curve jsem si před několika měsíci založil, abych ji mohl otestovat a napsat vám recenzi. Takže vše co se v článku dočtete, je z mé vlastní zkušenosti s touto FinTech službou / platební kartou.

Založte si Curve s promokódem OWWCQ a získejte £5 (v přepočtu cca 140 Kč) na útratu. Je dobré říct, že pokud si založíte Curve přes můj promokód, dostanu stejnou částku i já na svojí Curve kartu. Založení provedete zde: https://financevklidu.cz/curve

Co to Curve je?

Curve je FinTech společnost z Anglie, která nabízí platební karty ve dvou variantách. Curve Blue, která je zdarma a Curve Black, jenž je placená. Srovnání služeb, ve kterých se tyto dvě karty liší, najdete na obrázku níž.

Hlavní funkce Curve spočívá ve sloučení více platebních karet v rámci jedné karty Curve. Při placení pak lze v telefonu zvolit, ze které karty se mají strhnout finanční prostředky. Pokud si ovšem rozmyslíte, že potřebujete platbu po zaplacení přesunout na jinou kartu, není to problém. Toto lze učinit až 14 dní zpětně.

Curve vám tedy ušetří místo v peněžence a všechny ostatní karty můžete nechat doma.

Je bezpečné mít všechny platební karty nahrané do jedné?

Mít nahrané všechny platební karty do jedné, může znít jako bezpečnostní riziko. Curve na tohle myslelo, proto jde karta zablokovat jedním kliknutím v telefonu. Nemusíte se tedy strachovat, že při krádeži karty by někdo mohl platit všemi kartami, které máte. Navíc má limit na bezkontaktní platby stejné, jak jste zvyklí u své platební karty. Při vyšších platbách je potřeba zadat PIN jak u klasické platební karty.

Mé zkušenosti s kartou Curve

I když služba pochází z Anglie, karta dorazila rychle, zhruba do týdne jsem ji měl doma. Curve jsem následně používal denně přes dva měsíce. Na kartě si lze pak zvolit tři obchodníky, u kterých máte cashback 1 %. Vybrat si můžete například Lidl nebo Tesco. Při použití Curve u těchto obchodníků dostanete zpět na kartu 1 % z utracené částky. Nedostane ale reálné peníze, pouze body na kartu, které pak můžete použít při placení.

Mobilní aplikace ke kartě je velice přehledná a vidíte v ní, kde a kolik utrácíte. Můžete pak hezky sledovat své výdaje. To vám pomůže při správě vašich financí. Po každé platbě kartou vám i v telefonu vyskočí notifikace, kde vidíte, kolik jste utratili. Tahle funkce se mi líbila zvláště v zahraničí. Aplikace mi při placení útratu okamžitě přepočítala na české koruny, takže jsem měl přehled, kolik jsem utratil a nemusel jsem si to přepočítávat sám.

Při placení v zahraničí potěší i lepší směnné kurzy, než bývají na standardních českých platebních kartách. Pozor však na placení kartou v zahraničí, abyste nepřišli o tisíce. Více o platbách v zahraničí si můžete přečíst v tomto článku https://financevklidu.cz/jak-na-platby-kartou-v-zahranici-abyste-neprisli-o-tisice/.

Při používání Curve jsem měl i pár problémů. Během placení mi párkrát terminál zahlásil, že na kartě nejsou žádné finanční prostředky, i když jsem měl v aplikaci zvolenou správnou kartu s dostatkem financí. Když jsem pak zaplatil přímo svojí kartou a ne Curve, platba prošla. Je možné, že mi banka blokovala nějak tyto platby přes Curve, takto rozsáhle jsem nebádal. Je tedy dobré, pořád u sebe aspoň jednu další kartu mít. A jelikož mám pouze dvě platební karty, přestalo mi v tento moment Curve dávat smysl.

Výhody Curve

  • Nemusíte u sebe nosit všechny platební karty
  • Přehledná správa výdajů

Nevýhody Curve

  • Anglická společnost
  • Chybovost při placení
  • Vše pouze v angličtině

Závěrem tedy pro mě tato služba bohužel už nemá uplatnění. Když mám pouze dvě platební karty a musím mít s sebou pro jistotu ke Curve ještě jednu kartu, tak mi to místo v peněžence neušetří. Každopádně Curve si najde své klienty. Pokud máte více jak dvě platební karty a umíte anglicky, tak Curve minimálně vyzkoušejte, založení karty nic nestojí.

Založte si Curve s promokódem OWWCQ a získejte £5 (v přepočtu cca 140 Kč) na útratu. Je dobré říct, že pokud si založíte Curve přes můj promokód, dostanu stejnou částku i já na svojí Curve kartu. Založení provedete zde: https://financevklidu.cz/curve