Úvěry

Rezervujte si hypotéku i když neznáte hodnotu nemovitosti

Hledáte si nemovitost, kterou budete chtít financovat hypotékou ale nevíte, kdy narazíte na tu správnou a nevíte kolik bude stát? Tohle zná asi každý co si chce nějakou nemovitost pořídit. Existují dva způsoby jak to vyřešit. Buďto můžete hledat nemovitost a až nějakou najdete tak začnete řešit financování, problém je, že než vyřídíte hypotéku, tak může být nemovitost, kterou jste si našli, prodaná. A nebo je tu možnost vyřídit si prvně hypotéku a potom hledat nemovitost. Ale jak vyřídit hypotéku, když vlastně nevíte kolik bude nemovitost stát? Tak na to se dnes společně podíváme.

Jak sjednat hypotéku, když nevím, kolik bude nemovitost stát?

Dnes snad už nikoho nepřekvapí, že si lze vyřídit hypotéku a čerpat až za dva roky, tím si rezervujete úrok. Tohle se používá hlavně u refinancování. No ale v tomto případě znáte částku, kterou si potřebujete půjčit. No ale když hledáte nemovitost tak nevíte, jestli najdete nějakou za 2 300 000 Kč nebo za 2 800 000 Kč? Co ale víte je za kolik maximálně chcete nemovitost koupit, například hledáte nemovitosti do 3 000 000 Kč. A přesně tuhle částku stačí znát.

Takže přijdete do banky, vyřídíte si hypotéku na 3 000 000 Kč a banka pro vás pak tyto peníze drží a drží vám i úrok. Pak máte dva roky na to, si nějakou nemovitost do této hodnoty najít.

Pozor na pokuty a poplatky!

Ne všechny banky dokážou takhle podržet klientům peníze. Některé vám sice peníze podrží, ale za určitý poplatek. Jiné vám zase dají podmínku, že musíte vyčerpat minimálně 80% z peněz o které jste si požádaly a pokud tento limit nedodržíte, tak vám naúčtují pokutu.

Existuje ale společnost, která pro vás tohle dokáže udělat bez poplatků za držení peněz a bez omezení na částku kterou budete čerpat. Není tedy žádný problém, když z domluvených 3 000 000 Kč vyčerpáte pouze 100 000 Kč (ne, opravdu jsem nevynechal jednu nulu).

Výhody a nevýhody

Tak jako všechno má i toto své výhody a nevýhody.
Výhody:

  • Máte okamžitě připravené peníze ke koupi nemovitosti a tak vám nikdo vybranou nemovitost „nevyfoukne“
  • Rezervujete si nízký úrok
  • Dokážete financovat až 108% LTV takže můžete z hypotéky zaplatit i provize RK a daň (A to i přes doporučení ČNB poskytovat úvěry do 90% LTV)

Nevýhody:
Napadá mě snad jen jediná nevýhoda a to, že si za dva roky nevyberete žádnou nemovitost a nebo že si nákup nemovitosti rozmyslíte. Ale i to se dá vyřídit tak, abyste nezaplatili pokutu.