Pojištění

Jak vybrat cestovní pojištění?

Blíží se letní prázdniny a spousta z vás už přemýšlí kam, vyrazí na dovolenou. Ať už se chystáte na akčnější dovolenou nebo klidnější odpočinek někde u moře, je potřeba myslet i na zajištění při nenadálých situacích, například při úrazech nebo nemocích. Nejčastější chybou při výběru cestovního pojištění, je sledování nejnižší ceny pojištění. Nejlevnější není nejlepší. Hlavně je potřeba se dívat co pojištění obsahuje, jaké jsou limity ale taky jaké jsou výluky.

Co všechno je v cestovním pojištění?

Základ cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které zahrnuje úhradu nezbytných nákladů vynaložených na ošetření v případě úrazu nebo onemocnění. V připojištění léčebných výloh je zahrnuta i přeprava do nejbližšího zdravotnického zařízení či do rodné země. Pojistné částky se pohybují v rozmezí 2 500 000 Kč až 12 000 000 Kč, některé pojišťovny nabízejí i neomezené léčebné výlohy.

Dále cestovní pojištění obsahuje i úrazové připojištění pro případ smrti nebo trvalých následků. Toto připojištění není běžnou součásti u všech pojišťoven a ve všech variantách pojištění.

V cestovním pojištění si můžete sjednat i pojištění zavazadel. Toto pojištění se vztahuje na cestovní zavazadla a věci osobní potřeby obvyklé pro daný účel cesty. Nárok na pojistné plnění vznikne při poškození, zničení, odcizení zavazadel, či jejich obsahu. Tohle připojištění také neobsahuje každé cestovní pojištění.

Dobré je aby cestovní pojištění obsahovalo i připojištění odpovědnosti za škodu způsobenou na zdraví i majetku. Všechny pojišťovny zahrnují i asistenční služby, ty se však mohou lišit. Některé cestovní pojištění dokonce obsahuje i pojištění právní asistence.

Jak teda vybrat cestovní pojištění?

Nejjednodušší způsob jak vybrat cestovní pojištění je pomocí online srovnávače. Zde je potřeba vyplnit:

  1. Cílovou destinaci
  2. Účel cesty(zda jde o pracovní nebo turistickou)
  3. Datum odjezdu a příjezdu
  4. Typ cesty(zda je jednorázová, opakovaná nebo celoroční)
  5. Počet pojišťovaných osob
  6. Druh sportu(žádný, běžný, rizikový nebo extrémní)
  7. Věk první osoby
  8. Email
  9. Telefonní číslo

A můžete si zobrazit výsledky. Určitě se nedívejte jen po ceně ale hlavně po limitech na jednotlivá připojištění. Kliknutím na jednotlivá pojištění si zobrazíte podrobně vypsané limity.

V online srovnávači jde cestovní pojištění rovnou sjednat online, některá pojištění až se slevou 50%.
Osobně bych volil Cestovní pojištění Excelent od AXA ASSISTANCE. Má nejlepší limity a nyní je se slevou 50%. Takže ve výsledku je to za relativně málo peněz hodně muziky.

Na co si dát pozor?

Pokud plánujete na dovolené provozovat nějakou sportovní činnost, tak je nelepší zavolat si na konkrétní pojišťovnu, zda je potřeba připojištění rizikových sportů. Roli taky může hrát zda jste registrovaný sportovec. Určitě bych si před sjednáním přečetl pojistné podmínky, hlavně tu část kde jsou výluky z pojištění.

Jestli si nevíte rady s výběrem cestovního pojištění, neváhejte mě kontaktovat. Zdarma a online vám pomohu vybrat cestovní pojištění přímo pro vás.