Úvěry

Rezervace hypotéky, je to vůbec možné?

Chodí za mnou klienti s tím, že by si za rok nebo dva chtěli brát hypotéku. Ze zpráv ale slýchávají, že mají růst úrokové sazby na hypotečních úvěrech. Proto mnoho lidí přemýšlí, jestli si nemají vzít hypotéku už nyní. Na to existuje jednoduchá odpověď. Můžete si “rezervovat” dnešní sazby a podmínky, ale reálně koupit nebo postavit dům či byt až za dva roky. A jak? Na to se společně podíváme v dnešním článku.

Jak si rezervovat dnešní sazby a podmínky?

Na trhu v současnosti panuje nejistota ohledně vývoje půjček na bydlení. Nejen, že se mají zvedat úrokové sazby, ale ČNB také čím dál více nabádá banky aby zpřísňovaly podmínky pro získání hypotečních úvěrů. Jako jedna z variant řešení této situace se nabízí rezervovat dnešní úrok a podmínky. Jediný, kdo to na trhu nyní pořádně umí, je stavební spořitelna Modré pyramidy. Sama Modrá pyramida tento úvěr nazývá pohotovostní úvěr.

Jak funguje pohotovostní úvěr od Modré pyramidy?

Úvěr funguje dost podobně jako klasický hypoteční úvěr s tím rozdílem, že čerpat můžete až za dva roky. A zároveň musí být čerpání nejpozději do dvou let ukončeno. Tím si zajistíte dnešní úrokové sazby a podmínky. Splácet začínáte až po prvním čerpání. Do doby, než začnete čerpat, nic neplatíte. Řeknete si tedy, že chcete půjčit například 3.000.000 Kč, projdete procesem schvalování úvěru a když vám peníze schválí, máte připravenou na účtě tuto částku. Tou ale nejste nijak limitováni, ve smyslu, že ji nemusíte použít celou. Není ani žádný procentuální limit, který musíte použít. Pokud nakonec najdete nemovitost například za 1.500.000 Kč, tak se nic neděje, nezaplatíte žádnou pokutu za nedočerpání.
Kroky pro získání pohotovostního úvěru:

  1. Žádost o úvěr
  2. Prověření bonity klienta bankou
  3. Schválení úvěrového rámce
  4. Nalezení a ocenění nemovitosti
  5. Podepsání dodatku k úvěrové smlouvě
  6. Čerpání úvěru
  7. Splácení úvěru

Proč vyžít pohotovostní úvěr?

Využitím pohotovostního úvěru si můžete “zarezervovat” dnešní sazby a podmínky. Mají se zvedat úroky a zpřísňovat podmínky pro získání úvěru. ČNB zpřísňuje podmínky a spousta lidí už nebude moct na úvěr dosáhnout. Tudíž si takto lidé zajišťují levnější hypotéky. To ale není jediná výhoda. Pohotovostní úvěr se dá využít také v momentě, kdy jste rozhodnutí koupit nějakou nemovitost přes realitní kancelář a chcete mít peníze okamžitě k dispozici. Tím odpadá šance, že by vám nemovitost někdo “vyfoukl” před nosem, než si vyřídíte hypotéku.

Navíc lze udělat “předhypoteční pohotovostní úvěr” který můžete využít při koupi nemovitosti z dražeb, družstevních bytů a kdekoliv kde nejde dát hned zástava.

Na co si dát pozor?

Modrá pyramida může po 9 měsících znovu přezkoumat vaši bonitu. Pokud vám bonita nevyjde, jsou dvě možnosti. Buď požádat o prodloužení termínu přezkoumání anebo přibrat spoludlužníka, aby vám s bonitou pomohl. Pokud nevyjde ani jedna z možností, nemůžete získat úvěr, a tím pádem musíte zaplatit pokutu, jako byste nezačali čerpat. Pokuta je ve výši úroků za dobu, kdy vám stavební spořitelna “držela” peníze. Tu samou pokutu zaplatíte i v případě, že do dvou let nezačnete čerpat.

Pomohu vám s vyřízením navíc s bonusem

Uvažujete-li o využití pohotovostního úvěru obraťte se na mě. Pomohu vám s vyřízením tohoto úvěru, navíc se dostaneme ještě na lepší podmínky, než když si o úvěr budete žádat sami. Neváhejte a ozvěte se mi co nejdříve, tak výhodné podmínku tu dlouho nezůstanou.