Finanční gramotnost

CashFlow – finanční gramotnost hrou

Finanční gramotnost v Česku není nějak závratně vysoká. Na školách se to neučí a najde se jen málo aktivních lidí kteří se sami od sebe učí jak nakládat se svými financemi. Pak to taky tak vypadá: „Téměř 17 % českých domácností by se dostalo do výrazných problémů v případě, že by byly nuceny potýkat se s neočekávanou platbou 1-5 tisíc korun. U necelých 25 % dotazovaných tato hranice leží mezi 5 a 10 tisíci Kč a u zhruba 20 % Čechů mezi 10 a 20 tisíci Kč. Celkem 61,2 % českých domácností by tak mělo problém s mimořádnými výdaji do 20 tisíc korun.“ píše investicniweb.cz

Hra CashFlow

Celým názvem se hra jmenuje: „CashFlow – Jak vybřednout z krysího závodu“. Autor hry je Robert T. Kiyosaki což je americký podnikatel, investor a také spisovatel. Jeho neznámější kniha se jmenuje: „Bohatý táta, chudý táta“.

Asi se ptáte, proč se hra jmenuje jak vybřednout z krysího závodu. To je jednoduché. Kiyosaki krysím závodem popisuje životy lidí, kteří vydělávají peníze aby je mohli utratit za věci, které většinou ani nepotřebují aby předběhli lidi, které předběhnout nepotřebují. A takhle je to dokola a dokola. Práce, výplata, utrácení, práce, výplata… A to je v tom lepším případě. V tom horším se místo utrácení nachází splácení dluhů za věci které nepotřebujete.

Myšlenek Kiyosakiho je v této hře ukryto spoustu a prozrazovat je nebudu, nechci vás ochudit o ten pocit, když si to uvědomíte sami. Co vám však prozradit můžu je, že se hraním této hry naučíte jak nakládat se svými financemi. Navíc si to můžete v klidu vyzkoušet nanečisto a nemusíte tím ohrožovat svoje skutečné finance.

Co vám teda hra přinese? Snadno a rychle zvýšíte své finanční IQ. Dozvíte se co učí bohatí lidé své děti. A zjistíte jak můžete zbohatnout, i když máte nízký plat. Ale určitě nebudete bohatí jen když si zahrajete tuto hru.

No a jelikož já tuto hru mám, tak si ji můžete zahrát se mnou. Sledujte stránku na Facebooku kde budou přidávány termíny kdy si můžete hru zahrát. Pokud vám však nevyhovují termíny, nebo se domluvíte s přáteli, můžete se mi ozvat a domluvit si se mnou vlastní termín.